Sztokholm i okolice

Sztokhom to połączenie historii z nowoczesnością. Miasto, położone na licznych wyspach, słynie ze swoich zabytków: Starego Miasta z ogromnym zamkiem i plątaniną wąskich ulic, Muzeum Waza z wydobytym z dna morza okrętem z XVII w. czy położonej pod miastem rezydencji królewskiej Drottningholm. Sztokholm to tętniąca życiem metropolia, w której wiele się dzieje. Będąc w stolicy Szwecji musisz zaplanować rejs po archipelagu – ze swoimi 30 tysiącami wysp jest największy w Szwecji i oczaruje każdego widokami. Nie zapomnij o atrakcjach, czekających po drodze do Sztokholmu! W zależności od wybranej drogi, zobaczyć możesz kościół Św. Brygidy i klasztor w Vadstena, śluzy na Kanale Göta, rysunki naskalne w Norrköping czy zamek w Kalmarze.

ZOBACZ Z NAMI

Zamek Królewski

Zamek Królewski

Oficjalna rezydencja rodziny Królewskiej i liczne muzea.

więcej »

Ratusz Miejski

Ratusz Miejski

Ratusz sztokholmski oddany do użytku w 1923 roku stanowi symbol miasta. To tu odbywają się bankiety noblowskie.

więcej »

Muzem Vasa

Muzem Vasa

Najsłynniejsze szwedzkie muzeum – wydobyty z dna morza, zachowany w całości XVII-wieczny okręt flagowy, który nigdy nie dopłynął na wojnę z Polską.

więcej »

Skansen

Skansen

To najstarszy park etnograficzny świata, którego nazwa własna stała się w wielu językach synonimem muzeum na świeżym powietrzu.

więcej »

Świat Astrid Lindgren

Świat Astrid Lindgren

Duży park w którym odtworzono scenerię z najsłynniejszych książek Astrid Lindgren – wszędzie można wejść lub wdrapać się, wiele zabawy i atrakcji.

więcej »

_______________________________________________ _______________________________________________