Rezerwat łosi
Park, w którym staniesz oko w oko z królem szwedzkiego lasu, dowiesz się więcej o jego życiu i zwyczajach.
Wycieczka do nadmorskiego Kalmaru i na położoną po drugiej stronie cieśniny Olandię to szansa na poznanie dwóch twarzy Szwecji. Podczas wycieczki poczujesz ducha historii i zrozumiesz dlaczego znaczna część Olandii znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Położony 90 kilometrów od Karlskrony Kalmar, był dawniej jednym z najważniejszych miast w Skandynawii – tu przebiegała granica z Danią, co stanowiło o jego strategicznej roli, zaś pod koniec XIV wieku zawiązano unię kalmarską łączącą kraje skandynawskie pod berłem wspólnego władcy. To pamiętne wydarzenie miało miejsce na zamku, którego wały obronne odwiedzisz wraz z przewodnikiem podczas proponowanej przez nas wycieczki. Dzisiaj historia przeplata się tu ze współczesnością. Spacer po mieście jest więc świetną okazją poznania dawnej i dzisiejszej Szwecji. Przewodnik opowie Ci historię miasta granicznego, pokaże najpiękniejszą barokową świątynię w kraju oraz drewnianą starówkę, która do dziś prezentuje zabudowę sprzed trzystu lat.
Olandia, druga pod względem wielkości wyspa na Bałtyku, słynie z kolei ze swoich zabytków, skał wapiennych, widoków i wiatraków. To raj dla urlopowiczów szukających odpoczynku i bliskiego kontaktu z przyrodą. Tu pokażemy Ci historyczne grodzisko sprzed kilkuset lat, podążymy śladami wikingów odczytując runy wyryte na kamieniu i opowiemy historię zamku w mieście Borgholm. Dowiesz się też czym tak naprawdę jest domek na kurzej stopce, gdy przybliżymy Ci konstrukcję koźlaka – jednego z tysięcy wiatraków/młynów, które wykorzystywano na Olandii do końca XIX wieku.
Nie zapomnij aparatu fotograficznego! Widoki podczas tej wycieczki będą warte uwiecznienia, a przejazd mostem olandzkim – dawniej najdłuższym mostem Europy – to gwarancja wyjątkowych wrażeń.