Bornholm i południowa Skania

Południowa Szwecja i duńska wyspa

Odwiedzisz aż dwa skandynawskie kraje: Szwecję i Danię. Zachwycisz się malowniczymi krajobrazami, unikalnymi miejscami oraz zabytkami z czasu wikingów.

Bornholm to prawdopodobnie najsłynniejsza wyspa Bałtyku, którą koniecznie musisz zobaczyć. Chociaż leży blisko szwedzkiego brzegu, jest częścią Danii. Dlatego dzięki naszej wycieczce odwiedzisz aż dwa skandynawskie kraje!

Po przypłynięciu do Szwecji od razu jedziemy do Ystad, skąd szybki katamaran zabierze nas na Bornholm. Zdążymy tego dnia objechać prawie całą wyspę i zobaczyć jej najważniejsze atrakcje: przylądek Dueodde i słynną piaszczystą plażę, Østerlars kirke, jeden z bornholmskich okrągłych kościołów, miasteczko Gudhjem z punktem widokowym koło ruin kaplicy Św. Anny a na koniec ruiny twierdzy Hammershus. Nocujemy w hotelu w stolicy wyspy, Rønne, a wolny czas wieczorem pozwoli nam cieszyć się niesamowitym klimatem tego miejsca.

Kolejnego dnia wracamy na ląd stały i rozpoczynamy zwiedzania Skanii, jednego z najciekawszych regionów Szwecji. Najpierw zobaczymy Ales stenar – tajemniczą prehistoryczną łódź z głazów na wysokim brzegu morza. Kolejny przystanek w Parku Narodowym Stenshuvud to okazja do podziwiania fantastycznych widoków na szwedzkie wybrzeże. Na koniec odwiedzimy Kivik – centrum upraw jabłek i najsłynniejszą w Szwecji tłocznię soków i cydrów. Znajdziemy tu też czas na typową szwedzką „fika”, czyli przerwę na kawę z ciastkiem!
Pełni wrażeń wrócimy na statek do Gdyni i będziemy mogli podsumować wycieczkę najlepiej jak się da – na wspólnej zabawie, do rana!

Rejs z dwoma noclegami na promie, noclegiem w hotelu na wyspie Bornholm oraz dwoma dniami podczas wycieczki autokarowej z przewodnikiem.