Boże Narodzenie po szwedzku

Świąteczne jarmarki i tradycje

Całodzienna wycieczka autokarowa z opieką przewodnika, podczas której poznasz adwentowe tradycje Skandynawii, poczujesz atmosferę zbliżających się świąt i odkryjesz atrakcje turystyczne południowo-wschodniej Szwecji. Jedyny taki rejs!

Na wycieczkę zapraszamy od połowy listopada do drugiego weekendu grudnia. W zależności od terminu odwiedzisz jarmark bożonarodzeniowy na zamku w Kalmarze lub w zabytkowej hucie szkła Kosta.

W trakcie wycieczki będziesz miał okazję poznać szwedzkie tradycje związane z Adwentem i Bożym Narodzeniem, odwiedzić jeden z najsłynniejszych jarmarków świątecznych w pd. Szwecji a nawet posmakować specjalnie w tym okresie przygotowywanych słodyczy i nie tylko. Nie zabraknie oczywiście opowieści o szwedzkich skrzatach tomte, szwedzkich kolęd i fantastycznej atmosfery, kiedy wieczorem niemal w każdym oknie zapalają się świeczniki adwentowe. Podczas wycieczki zwiedzisz też dwa historyczne szwedzkie miasta – Karlskronę i Kalmar – które swoją architekturą wciąż świadczą o dawnej potędze Szwecji.