Kajakiem wokół Karlskrony

Wybierzcie się na niezwykłą wycieczkę w Archipelagu Karlskrony – kajakiem! Poznajcie szkierowe wybrzeże Szwecji z perspektywy tafli morza!

PROGRAM WYCIECZKI

Przedpołudnie

  • Przypłynięcie do Karlskrony w Szwecji godz. 7.45 / 9.00.
  • Przejazd autokarem na wyspę Långö (15 min.).
  • Klub kajakowy Eskimå na wyspie Långö – odbiór kajaków, przywitanie grupy przez obsługę, informacje o przepisach bezpieczeństwa oraz trasie i atrakcjach turystycznych. Wszystkie informacje tłumaczone na polski przez przewodnika.
  • Wspólna wyprawa kajakami morskimi cieśniną między wyspami Långö i Wämö a następnie wzdłuż brzegów zatoki
  • Borgmästarfjärden (widoki na Targ Rybny i centrum miasta), wokół wyspy Ekholmen, w pobliżu szkieru Ljungskär z zabytkową prochownią i wzdłuż zachodniego brzegu Långö z powrotem do przystani (ok. 3 godziny).

Popołudnie

  • Przejazd do centrum, lunch w restauracji w Karlskronie lub czas wolny.
  • Zwiedzanie Karlskrony z przewodnikiem, możliwość odwiedzenia Muzeum Morskiego (dodatkowo płatne) lub wycieczki na wyspy Archipelagu Karlskrony.
  • Powrót na terminal promowy.
  • Wypłynięcie promu godz. 19.30 / 20.00.

Opis wycieczki:

Karlskrona jest miastem położonym na 33 wyspach. Wycieczka kajakowa po archipelagu szkierowym pozwala zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy i podziwiać widoki na niezliczone skaliste wyspy i wysepki wokół Karlskrony. To wyjątkowa okazja, by pod kierownictwem przewodnika i doświadczonych miejscowych kajakarzy przekonać się, jak pływa się kajakami morskimi („archipelagowymi”) i jak bardzo szwedzkie wybrzeże różni się od polskich plaż.

W trakcie wycieczki kajakowej płyniemy stabilnymi turystycznymi kajakami morskimi (większość to kajaki 1-osobowe). Cały czas płyniemy w grupie i towarzyszy nam przewodnik oraz motorówka z obsługą. Całość trasy prowadzi między wyspami szkierowymi na wodach przybrzeżnych. Płyniemy spokojnym tempem, aby mieć czas podziwiać widoki na wyspy, fortyfikacje obronne wokół Karlskrony i samo miasto. Maksymalna wielkość grupy 29 osób. Warto wziąć ze sobą na wszelki wypadek dodatkowe ubrania na zmianę (na przystani znajduje się szatnia i toalety). Na wodzie spędzamy około 3 godziny.

Po aktywnościach na wodzie jest jeszcze sporo czasu na lunch, zakupy, spacer na własną rękę lub zwiedzenie Karlskrony i okolic z przewodnikiem.

 

Test na Covid-19 może być wymagany do przekraczania granic.

Więcej