Kalmar i Olandia dla Seniorów

Naszą najbardziej popularną wycieczkę przygotowaliśmy teraz specjalnie dla Seniorów. Przeżyjesz morską przygodę, poznasz Kalmar i odwiedzisz słoneczną wyspę Olandię!

W Kalmarze zobaczysz malowniczy zamek na wyspie i imponującą katedrę na rynku. Będziesz też mógł przespacerować się uliczkami Starego Miasta wśród niskich kolorowych drewnianych domków. Kalmar to miejsce gdzie historia przeplata się ze współczesnością, więc czas wolny będzie świetną okazją poznania dawnej i dzisiejszej Szwecji.

Z Kalmaru pojedziesz dalej 6-kilometrowym widokowym mostem na Olandię, najdłuższą wyspę na Bałtyku, zwaną wyspą słońca i wiatrów. Całe popołudnie spędzisz odwiedzając najciekawsze miejsca w środkowej części wyspy – wejdziesz do ruin zamku Bornholm, zajrzysz do zabytkowych wiatraków i a na koniec poszukasz śladów Świętej Brygidy na przylądku Kapelludden na wschodnim brzegu wyspy.

Po drodze czekają na Ciebie widoki i urozmaicone krajobrazy aż trzech różnych regionów: Blekinge, Smålandii i Olandii. Wycieczka to też niezapomniany czas spędzony z naszym przewodnikiem, posiadającym mnóstwo ciekawych informacji o Szwecji i jej mieszkańcach.

Zaś na statku czeka na Ciebie przyjazna i gościnna załoga, dobre jedzenie oraz program rozrywkowy przygotowany specjalnie dla Ciebie!