Kopenhaga i Malmö

Spotkaj czarującą kopenhaską Syrenkę i zobacz fascynujące zabytki historycznych miast południowej Skandynawii.

Podczas jednej wycieczki przeżyjesz morską przygodę, będziesz się bawić na pokładzie wielkich statków oraz zobaczysz południową Szwecję i stolicę Danii – Kopenhagę.

Zwiedzanie Szwecji zaczniemy od Kullaberg – wysokiego skalistego przylądka z fantastycznymi widokami na cieśninę Kattegat. W Helsingborg wejdziesz na wieżę Kärnan, jedyną pozostałość twierdzy, która pozwalała dawniej Danii kontrolować żeglugę do portów bałtyckich. Po południu zaś dotrzesz do Malmö, gdzie oprócz historycznych zabytków największe wrażenie robi nowoczesna zabudowa dzielnicy Västra Hamnen z wieżowcem Turning Torso. Nocujemy w hotelu w centrum Malmö, więc wieczorem będziesz mógł jeszcze lepiej poznać to największe miasto w południowej Szwecji.

Drugi dzień spędzamy w Danii. Wielkim przeżyciem będzie już przejazd przez słynny 8-kilometrowy most łączący oba państwa. Podczas zwiedzania Kopenhagi z przewodnikiem zobaczysz m. in. rezydencję królewską Amalienborg i zamek Christiansborg oraz spotkasz słynną Syrenkę. Czas wolny wypełni Ci spacer reprezentacyjnym Strøget lub wizyta w Tivoli. A może wolisz wybrać się w rejs kanałami Kopenhagi?

To nie wszystko – na pokładzie wielkich statków Stena Line czeka Cię jeszcze morze rozrywki i dyskoteka do białego rana! Czterodniowa wycieczka z 2 noclegami na statku, noclegiem w hotelu i autokarowym zwiedzaniem z przewodnikiem.