Nordic Walking po archipelagu

Wędrówki z kijami po szkierowych wyspach

Nasza nowa propozycja dla wszystkich, którzy lubią spacery albo szybkie chodzenie z kijami. Zabierz swój sprzęt na prom i odkryj najładniejsze trasy na szkierowych wyspach archipelagu wokół Karlskrony!

Przed południem zabierzemy Cię na Almö, rezerwat przyrody z urozmaiconym wybrzeżem, imponującymi dębami i widokowym 6-kilometrowym szlakiem prowadzącym przez całą długość wyspy. Jeśli starczy Ci sił, wędrówkę można wydłużyć o trasę wokół półwyspu Tromtö, który również jest rezerwatem przyrody z pięknym lasem bukowym.

W środku dnia nasz przewodnik pokaże Ci najciekawsze miejsca w samej Karlskronie, łącznie z Muzeum Marynarki Wojennej. Na pewno wystarczy też czasu na samodzielne odkrywanie miasta albo po prostu filiżankę kawy w kawiarni na rynku.

Po południu możesz wybrać kolejne wyzwania dla chodzących z kijami, czyli spacer po skalistym wybrzeżu półwyspu Västra Mark oraz szlak na usiane głazami bezludne wybrzeże wyspy Sturkö. Jeśli jednak to dla Ciebie za dużo, przewodnik proponuje w zamian wycieczkę autokarową na przylądek Torhamn i punkt widokowy na wysokich skałach w rezerwacie Hallarumsviken.