Ottenby i południowa Olandia

Wyprawa do samego południowego krańca Olandii zaczyna się od wizyty w Kristianopel, urokliwego najmniejszego miasta Szwecji. Stąd już niedaleko do słynnego sześciokilometrowego mostu nad morską cieśniną, którym dotrzemy na Olandię. Ta widokowa trasa robi wielkie wrażenie, więc nie zapomnij aparatu!

Podróżując przez Olandię zobaczymy unikatowe krajobrazy i niezwykłe zabytki. Południowa część wyspy została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, m.in. ze względu na unikatowe stepy Stora Alvaret. Olandia nazywana jest też wyspą słońca i wiatru, więc w trakcie wycieczki odwiedzimy kilka spośród 350 zachowanych wiatraków. Zobaczymy też zabytki. Wyspa słynie też z wielu pamiątek z epoki brązu (kurhany), czasów wikingów (m. in. kamienie runiczne i cmentarzyska z kamiennymi kręgami) i średniowiecza (kościół w Resmo).

W końcu dotrzemy na południowy kraniec wyspy, do Ottenby. Tu, na wysuniętym w morze cyplu, stoi najwyższa w Szwecji latarnia morska, która jest doskonałym miejscem widokowym. Z jej szczytu rozciąga się przepiękna panorama morza i szkierowego wybrzeża. Zanim pełni wrażeń wrócimy na statek, czeka nas jeszcze wizyta w Färjestaden, największej miejscowości na Olandii gdzie znajdziemy czas na popołudniowa kawę.

Rejs z dwoma noclegami na promie i całym dniem w Szwecji podczas wycieczki autokarowej z przewodnikiem.