Północna Olandia

Daj się zauroczyć

Czas na nową przygodę! Odkrywaj z nami nieznane miejsca Olandii – drugiej największej wyspy na Bałtyku. Jej północna część jest urokliwa i tajemnicza, a przy tym rzadziej odwiedzana. Dojedziemy tu długim na 6 kilometrów mostem. Widoki na morską cieśninę są niezwykłe, więc przygotuj aparat!

Sprawdzimy, dlaczego Olandię nazywa się „wyspą słońca i wiatru” i zobaczymy Sandvik – największy wiatrak w Skandynawii. W niedalekim Byxelkrok zwiedzimy miasteczko i malowniczy mały port. A potem wejdziemy do „Lasu Trolli” – rezerwatu przyrody nawiedzanego przez trolle. Stoją tu powykręcane przez wiatr drzewa a przy kamienistej plaży leży wrak szkunera „Swiks”.

Na samym północnym cyplu tej długiej na 140 km wyspy wejdziemy na latarnię morską Långe Erik. Tutaj turysta ma wrażenie, że dotarł na koniec świata! Będziemy z wysokosci podziwiać widoki morza i szkierowego wybrzeża, typowego dla Szwecji.

Po całym dniu zwiedzania, wracamy na statek, gdzie szykuje się dalszy ciąg atrakcji – dyskoteka, bary i restauracje są do Twojej dyspozycji!