Szwecja w pigułce dla Seniorów

W trakcie wypełnionej atrakcjami wycieczki zobaczysz wszystko, co jest tak charakterystyczne dla Szwecji: od historycznych zabytków, poprzez krajobrazy archipelagu szkierowego po współczesne miasta: Karlskronę i Ronneby.

Specjalny, promocyjny wyjazd wypełniony atrakcjami, przygotowanymi z myślą o Seniorach! Dwie noce na statku dadzą Ci możliwość skorzystania z uroków rejsu – od oglądania morza, po taniec do muzyki na żywo. Zaś dzięki autokarowej wycieczce z przewodnikiem zobaczysz najciekawsze miejsca w regionie.

Karlskrona, malowniczo położona na 33 wyspach, zachwyci Cię architekturą zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. W wolnym czasie będziesz tez mógł wybrać się w rejs na wyspę Aspö.

Intrygujące cmentarzysko z epoki wikingów w Hjortahammar, zagadkowy kamień runiczny Björketorpsstenen i rysunki naskalne w Möckleryd wzbogacą Twoją wiedzę o nordyckich wierzeniach i prehistorycznych mieszkańcach Skandynawii. Zaś na przylądku Torhamn będziesz mógł podziwiać widoki na szkierowy archipelag.

Czeka Cię też wizyta w dawnym duńskim miasteczku Ronneby z zachowaną zabytkową zabudową i przepięknym kościołem z XII wieku – oraz słynnym parkiem zdrojowym, po którym koniecznie trzeba się przespacerować.