Szwecja w pigułce

Wszystko w jeden dzień.

W trakcie wypełnionej atrakcjami wycieczki zobaczysz wszystko, co jest tak charakterystyczne dla Szwecji: od historycznych zabytków, poprzez krajobrazy archipelagu szkierowego po współczesne miasta: Karlskronę i Ronneby.

Dwie noce na statku dadzą Ci możliwość skorzystania z atrakcji morskiego rejsu – czekają na Ciebie widoki bezkresnego morza i impreza z muzyką na żywo. Zaś dzięki autokarowej wycieczce z przewodnikiem poznasz Szwecję w pigułce – od krajobrazów i najstarszych zabytków, po współczesność!

Zaczniemy od wikingów – zobaczysz autentyczny kamień runiczny z tajemniczą klątwą z VIII w. oraz cmentarzysko z kamiennymi kręgami sprzed tysiąca lat. Odwiedzisz miasteczko Ronneby z kamiennym średniowiecznym kościołem i dawnym ekskluzywnym uzdrowiskiem, a dziś jednym z najpiękniejszych parków w Szwecji. Przekonasz się, jak w wyniku decyzji króla Karola XI w sercu archipelagu powstała Karlskrona – miasto na 33 wyspach. Jej zabytki zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO a w trakcie wycieczki będziesz mógł zobaczyć nawet unikalną twierdzę Kungsholmen, dawniej broniącą dostępu do Karlskrony od strony morza. Wygodnie – bo autokarem – zwiedzisz też największe wyspy archipelagu, przejeżdżając po łączących je wysokich mostach i podziwiając krajobrazy wybrzeża szkierowego.