Zimowe Szlaki Szwecji 2023

Morsowanie i zwiedzanie

Morsujesz? Chcesz spróbować? Zabierz się z nami w rejs, baw się na promie wspólnie z morsami z całej Polski, poznaj zimową Szwecję i zanurz się w morzu po drugiej stronie Bałtyku!  

W zimie 2023 roku będziemy się wspólnie kąpać na plaży w Karlskronie. Przed kąpielą czeka Cię spacer szlakiem po malowniczych wyspach archipelagu. Zaś po kąpieli zwiedzisz Karlskronę z przewodnikiem, zobaczysz słynne Muzeum Morskie a potem będziesz mógł wykorzystać czas wolny na zakupy albo popołudniową przerwę na kawę.

Przed Tobą podróż promem Stena Line i cały dzień w Szwecji. Po wypłynięciu z Gdyni wieczorem zapraszamy na spotkanie, powitanie uczestników i wspólną dyskotekę. Rano czeka na Ciebie śniadanie – szwedzki stół. Następnie ruszamy autokarami poznawać Szwecję! Na początek spacer szlakiem wzdłuż brzegu morza po wyspach archipelagu wokół Karlskrony. Widoki gwarantowane! Potem kierujemy się na kąpielisko – po kilku latach „wracamy” na plaże w Karlskronie, na wyspach Dragsö i Långö. Po rozgrzewce czeka Cię zimowa kąpiel zorganizowana przez Stowarzyszenie Morsy Gdyńskie. Przekonaj się, jakie to niezwykłe doświadczenie – zanurzyć się całą grupą w morzu w zimowym sezonie z widokiem na skaliste wysepki szwedzkiego archipelagu.

Kiedy się wysuszymy, chwilę odpoczniemy i napijemy gorącej herbaty albo kawy, czeka nas wycieczka po Karlskronie. Zobacz jak wygląda to historyczne miasto i port szwedzkiej floty, położony na ponad 30 wyspach i wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po zwiedzeniu Karlskrony z przewodnikiem (autokarem i pieszo) będziesz mógł odwiedzić Muzeum Morskie ze słynną kolekcją figur dziobowych, prawdziwymi okrętami podwodnymi i wieloma innymi atrakcjami. Na koniec czas wolny w centrum – okazja do zakupów lub po prostu przerwa na kawę z ciastkiem, typowy szwedzki zwyczaj.

Po południu wracamy na prom i wypływamy z powrotem do Gdyni. Na statku czeka na nas bufet obiadowy. A w trakcie rejsu spotykamy się jeszcze raz na podsumowaniu wyjazdu i pokazie zdjęć. A potem znowu czas na wspólną imprezę!

Cena od 480 zł na osobę

Cena dla 1 osoby pod warunkiem wyjazdu 2 osób w kabinie 2-osobowej wewnętrznej. Cena zawiera opłatę portową oraz opłatę ekologiczną. Opłata portowa oraz opłata ekologiczna nie podlegają rabatom.