Karlskrona i Kalmar | Dzień Nauczyciela

Ciekawostki południowej Szwecji

Odwiedzimy dwa nadmorskie szwedzkie miasta o niezwykłej przeszłości i zobaczymy malownicze krajobrazy Szwecji. Czekają na odkrycie wyjątkowe zabytki, piękna przyroda oraz fascynująca szwedzka kultura.

Czy w zaledwie dwa dni da się upakować moc wrażeń? Ależ tak, bo nauczyciele naprawdę lubią zwiedzać. Już od wejścia na pokład w Gdyni na pokładzie statku Stena Line na uczestników wyjazdu czekają atrakcję. Morski klimat, zmiana otoczenia i smaczne jedzenie sprawią, że zapomnicie o szkolnych problemach! Na początek kolacja – bufet szwedzki all inclusive, z piwem i winem bez ograniczeń. Nocny odpoczynek w wygodnej kabinie i już dopływamy do Szwecji. Energii na dzień pełen wyzwań doda pyszne śniadanie. To wyjątkowy bufet pełen porannych przysmaków, od jajecznicy i naleśników po prawdziwe, szwedzkie śledzie!

Po śniadaniu czas na wycieczkę autokarową z przewodnikiem, który przybliży historię zabytków, ale też opowie o dzisiejszej Szwecji. Całodzienną wycieczka pozwoli uczestnikom zobaczyć dwa najciekawsze miasta południa Szwecji. Odkryjemy położoną na 33 wyspach Karlskronę – historyczny port wojenny, którego zabytki wpisane są na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO oraz położony 90 km dalej Kalmar, z jego nadmorskim zamkiem i pełnym życia centrum z licznymi deptakami, sklepami i kawiarniami. Zaułki starych miast i widoki na archipelag zachęcają do fotografowania!

Po dniu spędzonym na poznawaniu Szwecji, czas na powrót na statek i dalszy ciąg morskiej przygody w rejsie do Gdyni.